Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.


آمادگی و برنامه ریزی برای کنکور 97 - چگونه در کنکور قبول شویم | موسسه آفبا

نویسنده : ادمین 1396/07/06 تعداد نظرات : 3 دیدگاه
آمادگی و برنامه ریزی برای کنکور 97

با سلام خدمت داوطلبای عزیزی که از همین حالا به فکر برنامه ریزی برای کنکور 97 هستین.
سوال بسیاری از داوطلبان کنکور این است که چگونه برای آزمون کنکور آماده شویم ؟
این خیلی خوبه که از الان به فکر هستید چون 70-80 درصد دانش آموزان و داوطلبان کنکوری تا روز کنکور هم به برنامه ریزی برای کنکور 97 فکر نمی‌کنن! در این مقاله بطور مختصر روش حرفه ای و کارآمد برنامه ریزی کنکور ۹۷ را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

 

مرحله اول برنامه ریزی کنکور سال ۹۷ : انتخاب هدف

هدف، چیزی ست كه توجه انسان را به خود جلب کرده، بطوریکه سرنوشت، شخصيت و منش انسان را جهت مى دهد. نتیجه اینکه بدون هدف برنامه ریزی معنایی ندارد. زیرا برنامه ریزی بر اساس هدف شکل می‌گیرد. بنابراین اینکه چند ساعت مطالعه کنید، چه منابعی تهیه کنید و … به هدف شما بستگی دارد.
به بیان ساده تر بطور قطعی تصمیم بگیرید که در آینده میخواهید چه کاره شوید و چه شغلی اختیار کنید.
سپس بر اساس هدف خود، تعداد ساعت مطالعه و حجم برنامه روزانه خود را مشخص کنید!

 

مرحله دوم برنامه ریزی کنکور سال ۹۷ : انتخاب آزمون یا برنامه جامع

همیشه به داوطلبان توصیه شده که همگام با برنامه های یک آزمون جامع پیش بروند. پیشنهاد ما شرکت در یک آزمون آزمایشی همچون گزینه دو، گاج یا قلم چی است. اما اگر قصد شرکت در آزمون های جامع را ندارید توصیه می شود که برنامه یکی از این آزمون های آزمایشی را تهیه کرده و بر اساس آن مطالعه کنید. داشتن یک برنامه جامع ضروری ست و بهترین برنامه نیز برنامه آزمون های آزمایشی است.
ّرنامه ریزی رایگان کنکور تجربی ریاضی

 

مرحله سوم : برنامه ریزی درسی برای کنکور

پس از انتخاب برنامه ارائه شده توسط یکی از آزمون های جامع میتوان دید که این برنامه برای هر دو هفته مباحث خاصی را معرفی کرده است. حال شما باید برای برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۷ ، برنامه روزانه مطالعاتی را مشخص کنید که در هر روز چه مقدار از این برنامه را مطالعه کنید.

 

مرحله چهارم : منابع کنکور ۹۷ ( تجربی – انسانی – ریاضی)

منابعی که شما می توانید از آن ها استفاده کنید شامل دی وی دی، کتاب های آموزشی و جزوات درسی و کنکوری است.
برای تسلط کامل بر روی هر درس توصیه می شود از دی وی دی های آموزشی استفاده کنید. برتری و مزیت DVD آموزشی این است که استاد مربوطه در آنها همه مباحث کنکوری را به صورت دقیق آموزش می دهد و طبیعتاً این امر باعث افزایش سرعت یادگیری و مطالعه شما می شود.
***پیشنهاد ما به شما این است: حتما و بدون تردید محصولات آموزشی موسسه آفبا را بررسی کنید تا از دیگر منابع و آموزش ها بی نیاز شوید. برنامه ریزی و آمادگی برای کنکور سال ۹۷ نیاز به وقت چند ساله ندارد. در مدت زمان کوتاه و با استفاده از محصولات ویدئویی انتشارات آفبا به سطح بالایی از آمادگی خواهید رسید.

 

مرحله پنجم برنامه ریزی کنکور ۹۷: نحوه مطالعه صحیح دروس

مطالعه یک فرد کنکوری در یک کلام باید مفید باشد! افراد بسیاری هستند که ساعت مطالعه زیادی دارند اما این ساعت مطالعه زیاد آن ها نتیجه بخش نیست. نحوه صحیح مطالعه یعنی : مکان مناسب درس خواندن – برنامه ریزی قبل شروع خواندن درس – مفهومی خواندن مطالب – مشخص کردن مطالب مهم حین مطالعه – تکرار خواندن مطالب – توضیح مطالب یادگرفته شده برای دیگران – تمرکز بر روی درس – استراحت در بین مطالعه – عدم مصرف غذاهای چرب – پیاده روی و ورزش.
نحوه مطالعه صحیح دروس کنکور 97

 

در نهایت امیدواریم دانش آموزان، داوطلبان و خوانندگان این مقاله به تمامی نکات آن به درستی عمل کرده و جزو قبولی های رشته های پرطرفدار کنکور 97 از جمله عمران،معماری، مهندسی برق ، مکانیک ، کامپیوتر ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی، روانشناسی ، حقوق ، مدیریت، پرستاری و … باشند.

برنامه ریزی برای کنکور 97
فروشگاه آفبا

دیدگاه ها

  • نسیم
    • نیما فربودنیا
  • snake